Haber Detayı
17 Mayıs 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 1316 kez okundu
 
BAŞKANDAN ZİYARET
Gündem Haberi
BAŞKANDAN ZİYARET

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu Engelliler Haftası nedeniyle ilçede faaliyet gösteren Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

Merkez hakkında kurum müdürü Nevin Yalçın ve kurum kurucusu Tuncay İlhan’dan bilgi alan başkan Topaloğlu, sınıfları ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Başkan Topaloğlu eğitim gören engelli öğrencilerle de yakından ilgilendi. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu dile getiren başkan Topaloğlu ”Engelli vatandaşlarımızın sadece sevgiye ihtiyaçları vardır “dedi.

Bu tür merkezlerin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini dile getiren başkan Topaloğlu “ Hepimizin birer engelli adayı olduğu dünyamızda, engelli vatandaşları toplumun dışına itmek medeni toplumların içine düşmemesi gereken önemli bir unsurdur. Engelli olmak kimsenin kendi tercihi değil. Bizler de engelli bir insan olabileceğimiz gibi ailemizden engelli insanların olabilmesi her zaman mümkün. Engelli insanların var olan sorunları yalnızca kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunu toplum olarak benimseyerek, çözümü aşamasında çalışmalar yapılması gerekmektedir.19 Mayıs belediyesi olarak bunun bilincindeyiz ve her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Belediye olarak engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımız her zaman devam edecektir“ dedi. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: başkandan, ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı