Haber Detayı
26 Ekim 2015 - Pazartesi 10:33 Bu haber 100068 kez okundu
 
BAŞKAN YILMAZ: “ŞEHİRCİLİKLE İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ VE DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin geri dönüşüm projelerini yerinde görüp incelemek amacıyla bir süredir kentte bulunan Filistinli Belediye Başkanları ve yöneticiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.
Dünya Haberi
BAŞKAN YILMAZ: “ŞEHİRCİLİKLE İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ VE DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

Ziyarette misafirlerine yaptıkları alt yapı tesisleri hakkında bilgi verip tecrübelerini paylaşan Başkan Yılmaz, ihtiyaç hissetmeleri halinde her türlü konuda yardımcı olup bilgi verebileceklerini söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarete Filistin Ramallah Belediye Başkan Yardımcısı Kamal B. S. Daibes, Tormesaya Belediye Meclisi Üyesi Wadi Khaled Alkam, Neelen Belediye Başkanı Nader R. M. Khawaja, Beit Leqia Belediye Başkanı Mahmoud Jaber İbrahim Assi, Ramallah Belediyesi Sağlık ve Çevre Dairesi Başkan Yardımcısı Khaled Waaled Hasan Ghazal, Betounia Belediyesi Genel Müdürü Mohammed I. A. Majdouba, JSC İdari Yönetici Husain Abd Al Raheem Husain Abuoun,  JSC Çevre Mühendisi Ula Fahmi Basıl Al Aboudi,  JSC Yerel Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Waleed Mustafa İbrahim Halayqeh, AHT AG Group Takım Lider Yardımcısı Atık Yönetim Uzmanı Reem R. J. Musleh, Çevirmen Hasan Sammour ve Organizatör Faruk Tokgönül katıldı.

Ziyarette, gerçekleştirdikleri alt yapı yatırımlarına ilişkin incelemelerinin tatmin edici olmasını temenni eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Çöp istasyonunu 10 sene önce yapmıştık. Zaman içinde bir takım ilaveler yaptık. Atık su arıtma tesisi, enerji ve geri dönüşüm malzemelerini toplama tesisi gibi. Bu alt yapı hizmetlerini de ilçelerimize ulaştırmanın gayreti içindeyiz. 16 yıldır belediye başkanıyım ve Türkiye’deki değişim ve dönüşümü yakından takip ettim. Şehirlerinizde yapacağınız çalışmalarda bundan sonra bize ihtiyaç duyduğunuz taktirde her türlü konuda yakın ilişkiye varız. Katı atık, yakın gelecekte insanlığın en büyük problemlerinden biri olacak.  Son yıllarda yaptığımız başarılı çalışmalardan bir tanesi de atık su arıtma tesisidir. Dünya’nın birçok yerindeki atık su arıtma tesisini gördüm. Zengin ülkelerdeki kaliteye sahip tesise sahibiz. Burayı gezip görmenizde fayda var. Şehircilik anlamında batı ülkelerinin 100 yılda kat ettiği yolu, biz hakikaten 10 yılda kat ettik. O bakımdan bu deneyimlerimizi arzu ettiğiniz taktirde sizinle paylaşabiliriz.” ifadelerini kullandı.  

   Ramallah Belediye Başkan Yardımcısı Kamal B. S. Daibes’in üzerinde Filistin haritası işli dokuma halıyı hediye etmesinin ardından ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: , , , Samsun, Büyükşehir, Belediyesi’nin, geri, dönüşüm, projelerini, yerinde, g
Yorumlar
Haber Yazılımı