Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 09:25 Bu haber 3539 kez okundu
 
ATATÜRK ORTAOKULUNDA ETWİNNİNG ETKİNLİĞİ
Atatürk Ortaokulu İşaretlerle Yolumu Buluyorum Adlı eTwinning Projesinin Kasım Ayı Etkinliğini Gerçekleştirdi.
Gündem Haberi
ATATÜRK ORTAOKULUNDA ETWİNNİNG ETKİNLİĞİ

Atatürk Ortaokulu İngilizce öğretmeni ve eTwinning Proje Koordinatörü Abdullah SÜRMELİ tarafından yürütülen "İşaretlerle Yolumu Buluyorum'' adlı eTwinning projesinin kasım ayı etkinliği olan ''Yaya Önceliği" uygulaması 29 Kasım 2019 tarihinde Fatih Caddesi üzerindeki yaya geçidinde gerçekleştirildi.

Öğrenciler, 19 Mayıs ilçesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan yaya geçidinde “Yaya Önceliği” konusunda şoförlere çeşitli broşürler dağıtıp bilgi vererek bu konuda farkındalık oluşturdu.

Uygulamaya katılan Okul Müdürü Hasan Kaya; “Bilindiği üzere Karayolları Trafik Kanunu’nun 74. maddesinde değişiklik yapılmış ve araçların,  görevli ya da trafik ışığı bulunmayan ancak işaret ve levhalarla belirtilmiş kavşak giriş-çıkışlarına, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlaması; buralardan geçen veya geçmek üzere olan yayalara ilk geçiş hakkını vermesi zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığınca 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edilmiş, yaya geçitlerinin kullanımının ve trafikte yaya önceliği bilincinin yaygınlaşması amacıyla "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla birtakım projeler hayata geçirilmiştir. Biz de Atatürk Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri olarak "İşaretlerle Yolumu Buluyorum" adlı eTwinning projemizin kasım ayı etkinliği olan "Yaya Önceliği" uygulamasını 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürlüğünün de desteğiyle gerçekleştirmiş olduk. Amacımız, çocuklarımıza şimdiden trafik kurallarına ve yayalara saygılı olmayı öğreterek gelecekte topluma bilinçli bireyler kazandırmaktır” dedi.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ATATÜRK, ORTAOKULUNDA, ETWİNNİNG, ETKİNLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı