Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 16:38 Bu haber 946 kez okundu
 
ANNELERİMİZ DAİMA ÖZVERİNİN SEVGİNİN KAYNAĞI OLMUŞTUR
İYİ Parti 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Ahmet Topal, 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesi ile 19 Mayıs İlçe Kaymakamlığını ziyaret etti.
Siyaset Haberi
ANNELERİMİZ DAİMA ÖZVERİNİN SEVGİNİN KAYNAĞI OLMUŞTUR

Kadınların hayattaki yeri ve önemine vurgu yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Ahmet Topal; “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü hep birlikte idrak ediyoruz. Kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının çözümlenmesi noktasında bugünün önemi büyüktür. Gerek kurtuluş mücadelesinde ve gerekse cumhuriyetin kuruluşunda kadınlarımızın yaptığı fedakârlıklar halen hafızalarımızdadır. Toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlarımız ve annelerimiz daima özverinin, sevginin kaynağı olmuşlardır” dedi.

Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesi ile birlikte kadın hakları mücadelesinde de önemli mesafeler kat edildiğini hatırlatan Ahmet topal; “Yasal olarak kadınlarımız önemli haklara sahip olmalarına rağmen, gelinen durumun yeterli olmadığı ve çeşitli alanlarda sorunların yaşandığı açıktır. Son dönemlerde kadınlara yönelik artan şiddet olayları da hepimizi üzmekte, toplumumuzu yaralamaktadır. Bu sorunların ve üzücü olayların yaşanmaması için başta devletimiz ve ilgili kurumlar olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından bütün bireylere kadar herkese önemli görevler düşmektedir. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde, devletin bütün kurumlarıyla yanlarında olduklarını tekrar ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Annelerimizin,  bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım” şeklinde konuştu.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Emre PİRİNÇÇİ
Etiketler: ANNELERİMİZ, DAİMA, ÖZVERİNİN, SEVGİNİN, KAYNAĞI, OLMUŞTUR,
Yorumlar
Haber Yazılımı