Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 12:19 Bu haber 3758 kez okundu
 
Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Cumhuriyet Oratoryosu
Cumhuriyetimizin 95. Yılı kutlamaları kapsamında 19 Mayıs Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü, Tiyatro Tayfa Topluluğu, Müzik Kulübü ve Görsel Sanatlar Kulübü öğrencilerinin ortak çalışmasıyla hazırlanan gösteri göz doldurdu.
Eğitim Haberi
Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Cumhuriyet Oratoryosu

19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin yönetiminde hazırladıkları Cumhuriyet Oratoryosu adlı gösteri, Ballıca 60. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi sahnesinde gerçekleştirildi.

 

Cumhuriyetimizin 95. Yılı kapsamında hazırlanan oratoryo gösterisi son iki gösterisini gerçekleştirdi. Şiir, müzik ve resim eşliğinde hazırlanan gösteri, şiirleriyle olduğu kadar söylenen marş ve türkülerle de beğeni topladı.

Toplam yedi gösteri sahneleyen öğrenciler son iki sunumlarını 60. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi ile İmam Hatip Lisesine sahneledi. Oratoryonun metni ve canlandırması okul öğretmenlerinden Mustafa Uslu ve Ebru Akşanlı, müzikleri Burak Şahin ve Dilek Özel, dekor illüstrasyonları da Ebru Kısa öğretmenleriyle birlikte hazırlayan öğrenciler gösteri sonunda büyük alkış aldılar.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: Anadolu, Lisesi, Öğrencilerinden, Cumhuriyet, Oratoryosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı