Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 16:38 Bu haber 2477 kez okundu
 
ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN
19 Mayıs İlçesinde, İmam Hatip Ortaokulu tarafından İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programa düzenlendi.
Eğitim Haberi
ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN

19 Mayıs Belediye Düğün Salonu’nda yapılan programa, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Serkan Kalınbacak, Siyasi Parti İlçe Başkanları, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

MEHMET AKİF, TÜRK MİLLETİNİN HİSLERİNE TERCÜMAN OLDU

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Kafkas, “Büyük bir milletin her şeyini ortaya koyarak yaptığı büyük bir savaş, kurtuluş savaşımız. Bir o kadarda büyük bir eser İstiklal Marşımız Akif’in safahatında olmadığı İstiklal Marşı, tam 724 şiir içinde seçilerek kabul edilmiştir. Akif milletimizin hislerine tercüman olmuş, bu müstesna eseri, kendisine teklif edilen ödülü reddederek Müslüman Türk milletine armağan etmiştir. İstiklal marşımızda bir milletin kendine olan güveni ve imanı vardır. Hür ve bağımsız yaşama kararlılığı ve geleceğe uzanan duası vardır. İstiklal marşının her cümlesi ve kelimesi bu milletin adeta çimentosunu oluşturmaktadır” dedi.

Program öğrenciler tarafından hazırlanan drama oratoryo gösterisi şiirlerin okunması ile son buldu.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında ilkokul kategorisinde ilçe birincisi olan Şehit Hüseyin Aydın İlk/Ortaokulu öğrencisi Nil Kübra Cengiz’e ödülünü 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu tarafından verildi. İkinci Elif Nur Küçük Cumhuriyet İlkokulu, üçüncü İrem Bayhan Tekel İsmail Çolak İlkokul öğrencisi oldu. Lise kategorisinde ise Zeynep Sönmez Anadolu Lisesi, Sıla Demir Hamidiye İmam Hatip Lisesi öğrencisi oldu. Hediyelerini 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol tarafından verildi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ALLAH, BU, MİLLETE, BİR, DAHA, İSTİKLAL, MARŞI, YAZDIRMASIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı