Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 15:13 Bu haber 2486 kez okundu
 
ALLAH’A VE PEYGAMBERE HAKARET EDEN DOKTOR KINANDI
Bafra Devlet Hastanesinde görev yapan doktorların bulunduğu Whatsapp grubunda Allah’ı ve Peygamberi aşağılayan içerik paylaşan Doktor Şakir Orbay hastane önünde sivil toplum kuruluşları tarafından kınandı.
Gündem Haberi
ALLAH’A VE PEYGAMBERE HAKARET EDEN DOKTOR KINANDI

Söz konusu paylaşımı kınamak için bugün Bafra Devlet Hastanesinde toplanan sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, hastane çalışanları ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç burada bir basın açıklaması düzenleyerek doktoru kınadı.

Ayrıca toplanan grup daha sonra Bafra Adliyesine gelerek doktordan şikayetçi oldu. Düzenlenen programda konuşan Diyanet-sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş; “Bafra Devlet hastanesinde görevli doktorların bulunduğu iletişim grubu whatsapp’ta kutsal kitabımız Kuranı Kerim ayetleriyle Yüce yaratıcımız Cenab-ı Hakk Zülcelal Hazretlerine ve alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’yı alaya alıp küfür, hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunduk.  Yaşanan bu olay sonrasında din görevlisi arkadaşlarımız, sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımız bizleri arayarak tepkilerini ve derin üzüntülerini ifade etmişlerdir.  Sivil toplum kuruluşları siyasi partilerimizin temsilcileri, sağlık çalışanları ve diyanet mensupları ve vatandaşlarımızın adına Şakir Orbay’ı ve onu destekleyenleri esefle kınıyoruz. Şimdi ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Bafra Cumhuriyet Başsavcılığına geçiyoruz” dedi.

Akkuş’un ardından konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç; “Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç hakkı yok. Yüzlerce binlerce doktorla böyle bir paylaşımın ilişkilendirilmesi en azından bu mesleğe bir hakarettir. Doktora hakarettir. Biz bunu kınıyoruz. Toplum olarak da bunun takipçisi olacağız” dedi.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ALLAH’A, VE, PEYGAMBERE, HAKARET, EDEN, DOKTOR, KINANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı