Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 18:02 Bu haber 4290 kez okundu
 
AKYÜZ, MUHTAR ADAYLIĞINI AÇIKLADI
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Pazar Mahallesi Muhtar adaylığına Akyüz Pen Sahibi Halil Akyüz açıkladı.
Siyaset Haberi
AKYÜZ, MUHTAR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

19 Mayıs Pazar Mahallesi Muhtarı ve Muhtar adayı Halil Akyüz, “Mahallemizde olan sorunları yine siz mahalle sakinlerimizle görüşerek sorunlarımıza çare bulmaktır. Mahallemizi 21. Yüzyıla yakışır, temiz, sağlıklı ve modern bir mahalle haline getirmektir. Mahallemizin birlik ve beraberliğini esas alarak, mahallemizi kalkındırma mücadelesine devam etmek ve sizlerin tekrar temsilcisi olmak için oylarınıza talibim” dedi.

Halil AKYÜZ Kimdir?

1966 Tarihinde 19 Mayıs İlçesi, Erenköy mahallesinde 6 çocuklu bir ailenin en küçük ferdi olarak dünyaya geldim. İlköğretim hayatımı Erenköy ilköğretim okulunda tamamladım. İlköğretimi tamamladıktan sonra o gününün şartlarında imkânsızlıklardan dolayı 1978 yılında meslek hayatına adım attım. Meslek hayatımda ilk adım olan ahşap doğramacılık sektöründe çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta eğiticilik döneminden sonra 1986 yılında vatani görevimi yapmak üzere askere gittim.1988 yılında evlenerek dünya evine girdim. Bu evlilikten üç oğlum ve bir kızım dünyaya geldi. 1989 yılında 19 Mayıs İlçesinde kendi iş yerimi açtım.1999 yılında ahşap ve PVC doğramacılık işinde memleketim olan 19 Mayıs ilçesinde kendi iş yerimi kurarak fabrikasyon imalatına geçiş yaptım. Halen aynı işi istikrarla devam ettirmekteyim. Şu anda fabrikada 28 kişiye, bayiliklerimizle birlikte toplamda 186 kişiye istihdam sağlıyorum. 2002 yılından bu yana mesleki alanda yapmış olduğum gelişimler neticesinde birçok iş adamına bayilik vermekteyim. Pazar mahallesinde 2009 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen yerel seçimlerde halkımızın teveccühü ile muhtarlık görevine layık görüldüm. Aralıksız 9 yıldır muhtarlık görevini layıkıyla yerine getirmeye devam ediyorum.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Emre PİRİNÇCİ
Etiketler: AKYÜZ,, MUHTAR, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı