Haber Detayı
19 Nisan 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 1711 kez okundu
 
AKŞEMSEDDİN CAMİİNDE KUTLU DOĞUM COŞKUSU
Gündem Haberi
AKŞEMSEDDİN CAMİİNDE KUTLU DOĞUM COŞKUSU

 

19 Mayıs ilçe Müftülüğü tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Akşemseddin camiinde Kur’an ziyafeti verildi. 

Kur'an-ı Kerim tilavetleri ve ilahilerle süslenen etkinlik, ilçe halkından da büyük ilgi gördü.

19 Mayıs ilçe Müftülüğü tarafından organize edilen etkinliğe, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ilçe Müftüsü Hasan Görer, OMÜ İlahiyat. Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr Yaşar Kurt, Doç. Dr. Remzi Ateşyürek, Kerim Öztürk, Ali Keleş, Kahraman Şekerci hazır bulundu.

Kutlu Doğum etkinliğinde konuşan İlçe Müftüsü Hasan Görer, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed'in (SAV), aynı zamanda insanlık için emsalsiz bir örnek olduğunu söyledi."

İnsanlığın badirelerle dolu bir süreçten geçtiğini ve İslam aleminin çetin mücadelelerle karşı karşıya olduğunu dile getiren OMÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yaşar Kurt, "İslam alemi olarak, yeryüzüne rahmet, hikmet, ahlak ve adalet nurunu yaymak için gönderilen Alemlerin Sultanı'nın verdiği mücadeleyi kendimize örnek almamız gerekiyor. Onun örnek kişiliği, ahlakı ve yaşam biçimi, insanlara bakış açısı bizim için yol haritası olmalıdır. Çünkü insanlığın buna ihtiyacı var, hepimizin onun rehberliğine ihtiyacımız var" dedi. Hazreti Peygamber'in dünyaya teşriflerinin 1442'nci yıldönümü dolayısıyla tüm İslam aleminin büyük bir heyecan ve coşku yaşadığını ifade etti. "O şefkat ve rahmet Peygamberi idi. Allah, hepimizi O'nun yolunu takip edenler ve O'nun ümmeti olmaktan samimi manada iftihar ve istifade edenlerden eylesin" diye konuştu.

Akşemsettin Camii'nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği, Kur'an-ı Kerim tilavetleri,  Hazreti Peygamber'in yaşamın örneklerin sunulduğu konuşmalarla sona erdi. Kamil Şenocak hoca efendinin duasının ardından program sona erdi. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: akşemseddin, camiinde, kutlu, doğum, coşkusu
Yorumlar
Haber Yazılımı