Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 17:03 Bu haber 2380 kez okundu
 
AFAD’IN ARAMA-KURTARMA EKİPMANLARINI İNCELEDİLER
19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Samsun AFAD Ekiplerinden “Temel Afet Bilinci” Eğitimi Alarak Arama-Kurtarma Araç ve Ekipmanlarını İnceledi.
Eğitim Haberi
AFAD’IN ARAMA-KURTARMA EKİPMANLARINI İNCELEDİLER

19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Ülkemizde sıkça görülen başta deprem olmak üzere afetlerin öncesi, olduğu anda ve sonrasında yapılacak doğru davranışların ve "Temel Afet Bilinci" kültürünün öğrencilere kazandırılması amacıyla okulumuz Sivil Savunma Kulübü´nden gelen talepler doğrultusunda Samsun AFAD Müdürlüğü tarafından “İlk 72 Saat”  ve “Temel Afet Bilinci” eğitimi düzenlendi.

Öğrenciler, “Canlı Arama” köpeklerinin sergilediği gösteriyi izleyen grup, “Sesli ve Görüntülü Arama Cihazları (Delsar, Search Cam)”, "Arama-Kurtarma" aracı içerisindeki malzeme ve ekipmanlar ile “Doğada Arama-Kurtarma” konularının gösterimi için kurulan eğitim istasyonlarında uzman personellerce bilgilendirildi. Gaz maskesi ve baretlerin nasıl kullanıldığını da deneyimleme imkânı buldular.

Okul idaresinin yaptığı açıklamada; “Bizlere bu imkanı sağlayan Samsun AFAD ekibine ve kulüp öğretmenlerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

EMRE PİRİNÇCİ

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: AFAD’IN, ARAMA-KURTARMA, EKİPMANLARINI, İNCELEDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı