Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 09:55 Bu haber 2158 kez okundu
 
ADINA YAKIŞIR ETKİNLİKLERE İMZA ATIYORLAR
Bursa Samsun 19 Mayıs İlçesi ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Şaban Ulus ve Kadın Kolları Başkanı Tülay Armağan derneklerinin bir gün içinde gerçekleştirdiği faaliyetleri içeren etkinlikleri gazetemizle paylaştı.
Gündem Haberi
ADINA YAKIŞIR ETKİNLİKLERE İMZA ATIYORLAR

Dört'te Dört Yaptılar

Dernek Başkanı Şaban Ulus ve Derneğin kadın kolları Başkanı Tülay Armağan seçimler öncesinde bir gün içinde dört ayrı yere ziyarette bulundular. Ulus ve Armağan temaslarına Emek Mahallesinde geçtiğimiz günler içinde açılışı yapılan Hemşerileri Samsun Asarcıklılar Dernek başkanı ve BURSAM  GROUP 55 sahibi Çetin Gonca'yı işyerinde ziyaretle başladılar. Dernek başkanları daha sonra Görükle de gerçekleştirilen SHATO Cafe ve Restoran açılışına katıldılar. Ulus ve Armağan Görükle de faaliyetlerini sürdüren Asal inşaat Yönetim Kurulu ve BURSAM Derneği Genel Başkanı Nurettin Şenol'u ofisinde ziyaret edip Dernekleriyle ilgili bilgiler aldılar. Samsun  19 Mayıs Dernek  Başkanı Şaban Ulus ve Derneğin kadın kolları başkanı Tülay Armağan ve BURSAM Derneği Genel Başkanı Nurettin Şenol, Çanakkale şehitlerini anma programını gerçekleştiren Bursa  Kütahyalılar Derneğini ziyaretle günü sonlandırdılar.

Gonca'dan Teşekkür

BURSAM GROUP 55 Rent A Car - Otomotiv İnşaat - Gayrimenkul Turizm ve Temizlik Ürünleri  şirketi Yönetim Kurulu ve Bursa  Samsun Asarcıklılar Dernek Başkanı Çetin Gonca hayırlı olsun dileklerinde bulunmak için kendisini ziyarete gelen Samsun  19 Mayıs Derneği Başkanı Şaban Ulus ve  Kadın Kolları Başkanı  Tülay Armağan ile yine Bursa Samsunlular Dernek Başkan vekili Avukat Ahmet Gök ile kadın kolları Başkanı Avukat Belgin Gök ve Yönetimine sürpriz ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti ve şükranlarını iletti.

Gonca Dernekleri ve şirketiyle ilgili olarak da şu açıklamada bulundu. "2016 Yılında kurulan derneğimizin üç yıldır başkanlığını yapmaktayım. 2003 Yılında Samsun Asarcık ilçesinden Bursa ya  göç ettim.  Bursa'da İnşaat ve  Otomotiv sektöründe hizmet vermekteyim. en  Bursa'da başkanlığını yaptığım Asarcıklılar Derneğimizde ben ve yönetim  kurulumuz  Doğduğumuz yerin Örf, Adet, Gelenek ve Görenekleriyle Kültürünü Doyduğumuz Bursa da  yaşatma ve gelecek nesillere taşıma uğraşı vermekteyiz. Bugün beni ziyarete gelen Dernek Yöneticisi hemşerilerime canı  gönülden teşekkür ediyorum."diye konuştu.

Armağan'da Teşekkür Etti

Bursa Samsun 19 Mayıs ilçesi ve köyleri Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanıışma Derneği kadın  koları Başkanı Tülay Armağanda "Bana Derneğimizin Kadın kolları Başkanılığı görevini tevdi eden Başkanım  Şaban Ulus ve yönetimine canı gönülden teşekkür ediyorum. Derneğimizin kadın kolları olarak bizde bugünden itibaren sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Bursa'da faaliyet gösteren bütün sivil toplum örgütleriyle birlik beraberlik ve dayanışma içinde olup insanlarımıza faydalı olmaya çalışacağız. Gerçekleştireceğimiz projelerimize gelince Yaşlılarımızı ziyaret edip onların yalnız  olmadıklarını hatırlatacağız, Çocuklarımızın eğitimleriyle ilgili çalışmalarda bulunacağız, İşşiz kadınlarımızla ilgili projelerimize çözüm arayacağız, Kadın sığınma evlerini ziyaret edip onlarla ilgili projelerimizi hayata geçireceğiz. Sözlerimi fazla uzatmak istemiyor Ülkemin tüm güzel insanlarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum."ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışını anlatan Halit Eken sözlerine şöyle devam etti; ‘‘Mustafa Kemal Bandırma Vapuru’na binerken Üçüncü Ordu müfettişidir.Samsun’da indiğinde ‘Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini’ sorusunun cevabını veren bir kurtarıcıdır. Şimdi artık İstanbul ümidin bittiği bir yerdir. Öyleyse yeni bir ümit ağacı yeşertmek gerekir. Hayaller üzerine değil gerçekler üzerine. Onu kurtarıcı yapan iki üç gün içerisindeki  İslam İzmir İşgeli ve İşgal karşısındaki politik tavırlardır.’’ Sözlerinde bulunarak Atatürk’ün Samsun’a çıkışındaki  kazanılan zaferinin yanı sıra çok büyük bir kurtarıcı olduğunun da altını çizdi.  Doktor halit Eken Sözlerinin ardından konuklardan büyük alkış aldı.

19 Mayıs Atatürk’ün Samsun’a çıkışını dile getirmek adına düzenlene etkinliğe hem Samsun’dan hem  Ankara’dan konuklar geldi. gelen konuklar arasında Radyo Televizyon Programcısı ve aynı zamanda şair Selamet Atlı, şiirlerini okumak üzere sahnede yerini aldı. Okuduğu güzel şiirin ardından alkışlanan Selamet Atlı, ‘‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.’’ diyerek Atatürk’ün sözlerini dile getirdi.

Selamet Atlı’nın sözlerinin ve şiirlerinin ardından Radyo ve Televizyon Programcısı aynı zamanda şair olan Süreyya Açıkgöz, okuduğu şiirlerle ve eserleri ile adeta sahneyi coşturdu. ‘Samsun Güzel Şehir, Burası Muştur, Yaman Ayrılıklar, Biz Bu Yollara Canlar Verdik’ gibi bir çok eseri seslendiren Süreyya Açıkgöz, konuklardan büyük bir alkış aldı.

Yaklaşık üç saat süren etkinlik tüm konuklar tarafından koro halinde söylenen şarkıların ardından hatırı fotoğrafı çekimleri ile sona erdi.

Etkinliğe DP. Eski Osmangazi İlçe Başkanı Hilmi Bulan ve Emek eski kurucu Belediye Başkanı Cafer Güler ve çok sayıda STK Başkanı katıldı.

Etkinliğe katılanlar programın ardından bir anı fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ADINA, YAKIŞIR, ETKİNLİKLERE, İMZA, ATIYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı