Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 08:46 Bu haber 1769 kez okundu
 
ABD'NİN KUDÜS'Ü İSRAİL'İN BAŞKENTİ OLARAK TANIMA PLANINA TEPKİLER
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun Temsilciliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ), ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planını protesto etti.
Gündem Haberi
ABD'NİN KUDÜS'Ü İSRAİL'İN BAŞKENTİ OLARAK TANIMA PLANINA TEPKİLER

OMÜ Kurupelit  Yerleşkesi'ndeki OMÜ Camisi önünde düzenlenen ''Özgür Kudüs" eyleminde ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'le ilgili açıklamalarına tepki gösterildi.

OMÜ öğrencilerinin de katıldığı eylemde basın açıklaması yapan TÜGVA Samsun İl Başkanı Hakan Durmuşoğlu, her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzenin kıskacında kan gölüne çevrildiğini söyledi.

Kudüs'ün işgalcilerin kıskacı altında olduğunu belirten Durmuşoğlu, şöyle devam etti:

''Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. İslam'ın ilk kıblesinde dahi ezanın yasaklanması, son olarak da Kudüs'ün işgalci siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunulmuş, bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun, bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. İlk kıblesine el uzatılan İslam dünyasına sesleniyoruz. Daha neyi bekliyorsunuz. Daha ne kadar kendi kardeşlerinize ümmetin meselelerine sağır, dilsiz kalacak, görmezden geleceksiniz?"

Basın açıklaması Arapça olarak da okunduktan sonra sloganlar atan grup dağıldı.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: ABD'NİN, KUDÜS'Ü, İSRAİL'İN, BAŞKENTİ, OLARAK, TANIMA, PLANINA, TEPKİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı