Haber Detayı
08 Aralık 2016 - Perşembe 10:09 Bu haber 2733 kez okundu
 
70 MİLYON’LUK DEV PROJE
19 Mayıs Barajı isale hattı temeli telekonferans sistemiyle atıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla 175 Milyon Türk lirasına mal olacak 28 tesisin temel atma töreni Samsun’dan telekonferans sistemiyle canlı bağlanarak atıldı.
Gündem Haberi
70 MİLYON’LUK DEV PROJE

TEMEL ATMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

 

19 Mayıs Barajı isale hattının temel atma Töreni, Samsun Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Fen işleri şefliğinde düzenlendi. Törene Samsun Vali yardımcısı Ali Galip Saral, 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Abdullah Tekelier, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kuyu, Ak parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Av. İrfan Kalaycı ve Daire Amirleri, STK Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen; “19 Mayıs Barajından alınacak su, arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra takriben 51 km bağlantı hattı ile 19 Mayıs ve Bafra İlçeleri, Dereköy, Yörükler, Doğanca ve Çetinkaya Mahallerine iletilecek. Yerleşim yerlerine yıllık 22,6 milyon Metreküp içme suyu sağlanacaktır” dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “70 Milyon Türk lirasına mal olacak olan projenin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: 70, MİLYON’LUK, DEV, PROJE,
Yorumlar
Haber Yazılımı