Haber Detayı
16 Eylül 2015 - Çarşamba 15:33 Bu haber 3088 kez okundu
 
3. GELENEKSEL DRAGON BOT YARIŞLARI NEFES KESTİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 3. Geleneksel Dragon Bot Yarışları heyecanı ile nefes kesti.
Gündem Haberi
3. GELENEKSEL DRAGON BOT YARIŞLARI NEFES KESTİ

Sevgi Kafe karşısındaki liman içinde yapılan yarışlara, vatandaşlarda sahil kenarından izleyerek ilgi gösterdi. Yarışların ardından ödül töreni düzenlendi.

19 Mayıs İlçesi’nden Göktürkler ve Göktürk Sultanları yarışmalara katıldı. Göktürkler yarışmada 2. Oldular. Göktürk Sultanları yarışmada tek bayan gurup olarak yarıştılar. Vatandaşlar tarafından çok sayıda ilgi ve alaka gördüler.

Yaptıkları spor faaliyetleriyle gençleri kötü alışkanlıklardan uzattıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Yarışlar Koordinatörü Armağan Yıldız, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak üçüncüsünü düzenlediğimiz dragon bot yarışları tüm heyecanı ile devam ediyor. Samsun halkının bu konu hakkında bir beklentisi bulunuyor. Biz de belediye olarak bunun gereğini yerine getirmekteyiz. Müsabakalara 20 takım katılıyor” dedi.

Yarışmaya katılan sporcular ise kendilerine bu fırsatı veren Samsun Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek yarışlarda galip gelmek için her şeylerini ortaya koyacaklarını söylediler. Yarışmanın final müsabakalarında yapılan kıyasıya mücadelenin ardından 3. Geleneksel Dragon Bot Yarışları'nı “Fırtına Timi” takımı kazandı.

Gün boyunca devam eden yarışlarda Fırtına Timi, Göktürkler ve Arlı Spor Takımı diğer rakiplerini geçerek finale çıktı. 3 takım arasında gerçekleşen final müsabakasını Fırtına Timi kazanırken, Göktürkler ikinci, Arlı Spor Takımı ise üçüncü oldu. Birinciye 2 bin 400 lira, ikinciye bin 200 lira, üçüncüye ise 600 lira para ödülü verildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel yarışlar sonrasında dereceye gire sporculara kupalarını ve para ödüllerini takdim etti.

Dragon Bot yarışları tüm sporcuların katıldığı hatıra fotoğrafı ile sonlandı. Dereceye giren takımlar, botun üzerinde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Şehidim emanetiniz emanetimizdir" yazılı pankart açtı.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, tarafından, organize, edilen, 3, Geleneksel, Dra
Yorumlar
Haber Yazılımı