Haber Detayı
25 Nisan 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 4068 kez okundu
 
23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
Kültür-Sanat Haberi
23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

 

19 Mayıs  İlçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Kutlamalara 19 Mayıs Hükümet konağı çelenk koyma programından sonra 19 Mayıs ilçesi  Cumhuriyet orta Ortaokulunda devam edildi.

Cumhuriyet  Orta ve İlkokulu bahçesinde düzenlenen program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş "Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 93. yılını kutluyoruz. Bu tarih aynı zamanda en yüce değer olan ‘milli egemenlik` ilkesinin millet hayatına girdiği tarihtir. Bugün fert ve toplum olarak kendi öz benliğimize dönüşüp ve milli devlet olmanın sevinci ile medeni bir millet ve güçlü bir devlet olarak milli varlığımızı yüceltmek azim ve heyecanını yüreğimizde duyduğumuz ve bunun bilincine vardığımız gündür." dedi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

19 Mayıs ilçesinde çeşitli okullarda  şiir resim kompozisyon satranç yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar. Kafkas halk oyunları, Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan bağlama, büyük beğeni aldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamalarına, 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs ilçe jandarma Komutanı üsteğmen Fatih Yüksel, AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren, Yörükler Belediye Başkanı Süleyman Eroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Nazmi Erdem, 19 Mayıs ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Davut Yaman, Mustafa Dilek, İlçe Emniyet Amiri Azim Aydın, AK Parti il genel meclis üyeleri Bayram Konuş ve Hüseyin Çiçek, Gençlik spor ilçe Müdürü M. Serkan Eroğlu, Tapu Sicil Müdürü Mustafa Efendioğlu, İlçe özel idare Müdürü Bekir Söylemez, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Gül, ilçe vaizi Metin Koca, Halk Eğitimi Merkez Müdür Başyardımcısı Hüseyin Küçükkaya, Okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 23, nisan, coşkuyla, kutlandi
Yorumlar
Haber Yazılımı