Haber Detayı
11 Kasım 2021 - Perşembe 17:21 Bu haber 2008 kez okundu
 
22 TÜBİTAK PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
19 Mayıs İlçesi Kuşkayası İlk Ortaokulu 22 TÜBİTAK projesini okulda görücüye çıkardı.
Eğitim Haberi
22 TÜBİTAK PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Kuşkayası İlkokulu ve Ortaokulunda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı tasarım beceri atölye sergisi düzenlenen törenle açıldı.

ÖĞRENCİLERİMİZ OLDUKÇA BAŞARILI PROJELER ELDE EDİYOR

19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, “Öğretmen ve öğrencilerimiz çok büyük emek harcayarak bu projeleri gerçekleştirmişler. Öğrencilerimiz oldukça başarılı projeler elde ediyorlar. Kendilerini kutluyorum. Eğitime verdiğimiz destek artarak devam edecektir.” dedi.

DESTEĞİMİZ SİZE SONSUZ

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Uluslararası birçok kuruluşun özellikle üzerinde sıklıkla durduğu konulardan biri de 21. Yüzyıl becerileridir. Bu becerilerin bireylere kazandırılması konusunda birçok ülke eğitim politikalarını yeniden güncelleyerek çağın gereksinimlerini karşılamaya çalışmaktadır. Ülkemizde de dünyada görülen reform hareketine eşlik eden ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ile 21. Yüzyılın gereksinimlerini karşılamaya dönük yeni güncellemelerle eğitim reformunun sağlanması hedeflenmiştir. 2023 Vizyon Belgesi ile dijitalleşen dünyada beceri temelli eğitimler ön plana çıkartılarak, öğrencilerin ilgi, yetenek ve mizaçlarına uygun tasarım ve beceri atölyelerinin kurulması hedeflenmiştir. Bu başarıda emeği bulunan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.” şeklinde konuştu.

HER DAİM YANINIZDAYIZ

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, “Okulumuzda 2023 hedefleri doğrultusunda okulumuzda OMÜ ortaklığı ile kurulan ve BAP kapsamında olan bilimsel süreçleri içinde barındıran 3 atölye çalışması yapılmıştır. Ülkemizde emsalsiz olan radyo, karikatür ve model uçak atölyelerimizden özellikle radyo atölyemiz ile bu yıl katıldığımız 2 uluslararası proje ile çalışmalarına devam etmektedir. Yine bu yıl okulumuzda 2 tabiat ve hayvan bakım atölyesi, 1 salon sporları, 1 radyo,1 model uçak ve 1 karikatür olmak üzere toplam 6 atölye ile faaliyetlerimize devam ediyoruz ”dedi.

BİRLİKTEN BAŞARI DOĞDU

Kuşkayası İlk Ortaokul Müdürü İsmail Çetin, “Okulumuzda değerler eğitimi alanında 3, sürdürülebilir kalkınma alanında 2, finansal okuryazarlık alanında 2, tarım, teknoloji, seracılık alanında 2, biyo çeşitlilik alanında 2, kültürel miras alanında 3, bilim tarihi alanında 1, su okuryazarlığı alanında 2, FETEMM alanında 2, medya okuryazarlığı alanında 1, yenilenebilir enerji alanında 1, milli teknoloji hamlesi alanında 1 olmak üzere toplam 22 projeyi 46 öğrencimiz 9 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular. ” dedi.

Serginin Açılışını 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. İsmail Gelen, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven, 19 Mayıs Tarım Orman İlçe Müdürü Galip Baykal ve Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal katıldı.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 22, TÜBİTAK, PROJESİ, GÖRÜCÜYE, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı