Haber Detayı
13 Mayıs 2013 - Pazartesi 19:13 Bu haber 2049 kez okundu
 
2.Dragon Bot Yarışları sona erdi
Spor Haberi
2.Dragon Bot Yarışları sona erdi

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen '2.Dragon Bot Yarışları’ sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Samsun Valiliği tarafından organize edilen 2. Dragon Bot Yarışları Samsun Limanı içinde başlayan yarışlar sona erdi. Finallerde 1. 19 Mayıs ilçesi Göktürkler, 2. Ayvacık Yeşilırmak, 3. Çarşamba Belediyesi, 4. 19 Mayıs ilçesi Anadolu Gençlik Derneği oldu.

Samsun'da bu yıl ikinci kez düzenlenen Dragon Bot Yarışları'na 10 kürekçi ile 1 davulcudan oluşan 56 takımın katıldığı yaklaşık bin kişinin mücadelesi nefes kesti.

Final yarışı öncesinde alana gelen Vali Hüseyin Aksoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil ve Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Kur. Kd. Alb. Mehmet Zeki Bodur, Piri Reis Kupası’nda dereceye giren Erzurumlu Dadaşlar, Ruba ve Atagün takımlarına ödüllerini verdiler. Daha sonra protokol üyeleri Samsunspor-Adana Demirspor maçı için alandan ayrılırken, müsabakaların final bölümüne geçildi.

Finalde Sahil Güvenlik, 19 Mayıs Anadolu Gençlik Derneği, Sualtı Ragbi Takımı, Ayvacık Yeşilırmak, Çarşamba Belediyesi, Göktürkler, Boksörler 2020 ve Botaş Çarşamba kıyasıya yarışmaya başlarken, Botaş Çarşamba’nın botunun takımlardan diğer botlarla çarpışması üzerine final tekrar yapıldı. Yeniden yapılan final yarışına Botaş Çarşamba takımı katılmazken, 1. 19 Mayıs ilçesi Göktürkler, 2. Ayvacık Yeşilırmak, 3. Çarşamba Belediyesi 4. 19Mayıs ilçesi Anadolu Gençlik Derneği oldu. Final yarışlarının yapılmasının ardından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen '2.Dragon Bot Yarışları’ sona erdi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 2dragon, bot, yarışları, sona, erdi
Yorumlar
Haber Yazılımı