Haber Detayı
16 Temmuz 2016 - Cumartesi 11:10 Bu haber 2961 kez okundu
 
19 MAYIS MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI
19 Mayıs İlçesinde çok sayıda vatandaş askeri kalkışmaya karşı tepki göstermek amacıyla hükümet konağı önünde toplandı.
Gündem Haberi
19 MAYIS MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI

Türkiye'nin Başkenti Ankara ve İstanbul'da meydana gelen ve 'askeri kalkışma', ülke genelinde büyük infiale yol açtı. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm siyasi partilerinin ortak kararı üzerine, 'Halkımızı meydanlara, havaalanlarına çağırıyoruz" çağrısı, etkisini gösterdi.

 

19 Mayıs İlçe Kaymakamı Abdullah Şen; “Çok saygıdeğer vatandaşlarım.  Bu kalkışmaya girişenler en ağır şekilde hesabını verecek. Türkiye artık eski Türkiye değil,  Sizler bu gece burada toplanarak bir kez daha göstermiş oldunuz ki; Bizler Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağız, bu vatana sahip çıkacağız. Millet olarak birlikte olduğumuz müddetçe hiçbir güç bizi yıldıramayacaktır” diye konuştu.

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Çok değerli hemşehrilerim, bu askeri kalkışma sabaha kalmadan sona erecek ve bu girişimde bulunanlar hâkim karşısına çıkacaktır. Bu hainlere gereken cevabı bu millet vermiştir, hükümetimizde verecektir” dedi.

 

AK Parti 19 Mayıs ilçe Başkanı İrfan Kalaycı, burada toplanan vatandaşlara seslenerek; “Sokaklardayız, boyun eğmiyoruz, eğmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 Saat 01.00’dan itibaren 19 Mayıs Hükümet Konağı önünde toplanan vatandaşlar Kur’anı Kerim tilaveti dinlediler.

 

Meydanda; 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Abdullah Şen, Emniyet Müdürü Öztürk Tekin, Üstğm. Abdullah Tekelier, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İlçe Müftüsü Emin Patan, Daire Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK’lar, Aşık Kutlu Eğitim Merkezi tüm öğrenci ve idarecileri, Öğretmenler, Kadınlar ve çocuklar ve tüm 19 Mayıs halkı mili iradeye sahip çıktı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: 19, Mayıs, İlçesinde, çok, sayıda, vatandaş, askeri, kalkışmaya, karşı, tepki, g
Yorumlar
Haber Yazılımı