Haber Detayı
21 Mayıs 2013 - Salı 19:13 Bu haber 4536 kez okundu
 
19 MAYIS İLÇESİ HER YÖNÜYLE TURİST ÇEKEBİLECEK ÖZELLİĞE SAHİPTİR
Kültür-Sanat Haberi
19 MAYIS İLÇESİ HER YÖNÜYLE TURİST ÇEKEBİLECEK ÖZELLİĞE SAHİPTİR

 

19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ilçenin her yönüyle turist çekebilecek özelliğe sahip olduğunu ifade etti

19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci,  19 Mayıs ilçesinin 32 kilometre uzunluğunda sahil bandına sahip olduğuna dikkati çekti. İlçe sahilinin temiz kumu ve deniziyle yaz aylarında özellikle gurbetçilerin gelmesiyle yoğun bir dönem yaşadığını anlatan Ekinci, yaz sezonu başlamadan önce belediye ile işbirliği yaparak sahilde gereken temizliğin, olduğunu söyledi.

AİLELER İÇİN İDEAL

Ekinci, ''Sahilimizde tatil yapan vatandaşlarımıza hizmet verecek olan tesislerimiz de mevcuttur. Dolayısıyla yazlıkçılarımızla iç içe yerli ve yabancı turistlerimizi 19 Mayıs ilçesine bekliyoruz'' diye konuştu.

NEBİYAN ORMANLARI DOĞAL GÜZELLİKLERİ İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Nebiyan ormanlarının da ayrı bir tatil merkezi niteliğinde olduğunu ifade eden Ekinci,  “Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ilçemiz her yönüyle turist çekebilecek özelliğe sahip. Nebiyan Dağı Karadeniz Bölgesi'nde bulunan ender güzelliklerle dolu yerlerden biri. Burada ormanla, bol oksijenle iç içe en güzel yayla tatili yapılabilir. Ayrıca alabalık tesisi ve et mangal tesisleri ile Nebiyan bölgesi yayla turizmine her zaman açıktır. Tatilcilerimizi Nebiyan Ormanlarına ve kent ormanlarımıza davet ediyoruz.'' Dedi.

Ekinci, bölgenin sportif çalışmalara ve kamplara da uygun olduğunu vurguladı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, mayis, ilçesi, her, yönüyle, turist, çekebilecek, özelli
Yorumlar
Haber Yazılımı