Haber Detayı
05 Haziran 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 71859 kez okundu
 
19 MAYIS’TA KERMES AÇILDI
Kültür-Sanat Haberi
19 MAYIS’TA KERMES AÇILDI

 

19 Mayıs ilçesinde Engiz öğrenci yurtlarına gelir getirmek amacıyla kurulan ve gelenekselleşen kermes törenle açıldı.

Pazar Mahallesi Atatürk Bulvarında kurulan Büyük Kermesten elde edilen gelir ihtiyaç sahibi öğrencilere harcanacak. Mehteran takımının gösterileriyle başlayan kermes açılışında konuşma yapan Engiz öğrenci Yurdu Müdürü Aziz Doğan, "Bir milletin yükselmesi gençlerin iyi yetiştirilmesine iyi terbiye edilmesine bağlıdır. Değerli halkımıza, dernek üyelerimize ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

19 Mayıs ilçe Kaymakamı Kadir Ekinci, derneğin çalışmalarında başarılar dileyerek kermesin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu "Bir milletin geleceğini kurtarması genç nesillerimizin elinde. Bizler genç nesillerimize sahip çıkmalıyız. Ben bu vesile ile bugün burada bu organizasyonu tertip eden, emeğe geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Kermeste koç ağalığı ihalesi yapıldı. 3 ağanın yarıştığı koç ağalığı yarışmasında, mevcut ağa Hüseyin Çiçek 5 bin TL ile koç ağalığını devam ettirdi.

Konuşmaların ardından kermesin açılış kurdelesi kesildi. Açılıştan sonra kermes alanı gezildi ve misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Kermes açılışına 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen  Fatih Yüksel, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal, AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Çiçek, Bayram Konuş, Belediye Meclis üyeleri, ilçe esnafı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, mayis’ta, kermes, açildi
Yorumlar
Haber Yazılımı