Haber Detayı
30 Mart 2016 - Çarşamba 19:03 Bu haber 87254 kez okundu
 
19 MAYIS’TA EVLERE GİREN HIRSIZLAR YAKALANDI
19 Mayıs İlçesiWnde Engiz, Bahçelievler, Yükseliş ve Yeni Mahallelerdeki evlere girerek hırsızlık yapan şahıslar 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Samsun Asayiş Hırsızlık Büro Amirliği tarafından ortaklaşa düzenlenen operasyonlarla yakalandı.
Asayiş Haberi
19 MAYIS’TA EVLERE GİREN HIRSIZLAR YAKALANDI

5 OLAY AYDINLATILDI

 

Samsun ve ilçelerindeki 11 evden yaklaşık 1 milyon liralık ziynet eşyası ve para çalınması olayına karıştıkları iddia edilen 4 kişi polisin yaptığı çalışma neticesinde yakalandı. 19 Mayıs İlçesinde (5) Bafra (2), Çarşamba ilçesinde (1), İlkadım ve Tekkeköy İlçelerinde de (6) olmak üzere toplam 14 evden 2015 yılı Eylül-Aralık ayları arasında yaklaşık 1 milyon liralık ziynet eşyası ve para çalınması olayı ile ilgili olarak soruşturma başlatan Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, olayın faillerini tespit etti. Yapılan araştırma sonucu hırsızlık olayını 4 kişinin gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Olayla ilgili M.C. (40) Ordu'nun Fatsa ilçesinde, S.Ç. (23) ise İstanbul Güngören'de yakalanarak Samsun'a getirildi. Hırsızlık olayını R.C. (45) ve M.S.'nin (30) gerçekleştirdikleri, M.C. ve S.Ç.'nin ise gözcülük yaptıkları ileri sürüldü. M.S.'nin 29 Ocak 2016 tarihinde Ordu'da suç ortağı R.C.'yi tabancayla vurarak öldürdüğü ve yakalanıp tutuklanarak Ordu'daki cezaevinde bulunduğu öğrenildi. Cezaevinde bulunan M.S.'nin Samsun'daki hırsızlık olaylarından ifadesinin alınacağı bildirildi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu'nda sorgulanan M.C. ve S.Ç., Bafra Adliyesi'ne sevk edildi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: 19, Mayıs, İlçesiWnde, Engiz, Bahçelievler, Yükseliş, Yeni, Mahallelerdeki, evle
Yorumlar
Haber Yazılımı