Haber Detayı
16 Şubat 2013 - Cumartesi 19:13 Bu haber 2755 kez okundu
 
19 MAYIS’IN SORUNLARINI BİRLİKTE ÇÖZMELİYİZ
Siyaset Haberi
19 MAYIS’IN SORUNLARINI BİRLİKTE ÇÖZMELİYİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 19 Mayıs İlçe Başkanı Murat Küçük 19 Mayıs Gazetesine yaptığı açıklamada ilçe gündemini değerlendirdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 19 Mayıs İlçe Başkanı Murat Küçük, "19 Mayıs'ta geçmişten gelen ve gelecekte de problem olacak sorunların hep beraber tespit edilip çözülmesi gerekiyor. Bu hem siyasi olarak bizlerin görevi, hem de 19 Mayıs'ı yöneten kurumların görevidir. Sonuçta bu bir toplumsal olaydır herkesin fikrini almak zorundasınız. Belediye Başkan'ı bunu yaptı, O bunu yapmadı, ya da yanlış yaptı, demek bize göre doğru bir siyasi duruş değildir. Herkes başarılı olmak için seçilir ve olmaya çalışır bizlerin görevi eleştirmek değil sorunları doğru yerde ve doğru kişiyle paylaşmaktır, diye konuşan Küçük, "Herkes Belediye Başkan'ını eleştiriyor ama bakıyorsunuz ortada bir yanlışlık var, kendi partisinin insanı da eleştiriyor, farklı görüşlere sahip insanlarda eleştiriyor. Siyasetçi olarak herkese yaranamazsınız sorunları hep birlikte çözebiliyorsanız, tartışabiliyorsanız o zaman başarılı olabilirsiniz. Ama bakıyorsunuz herkes eleştiriyor ama fikrin nedir diye sorduğunda kimsenin fikir beyan ettiği yok. Sadece eleştirmekle olmaz bu şehrin ekonomik yapısını gelirini giderini sosyal yapısını hepsini hesaplamak lazım.

19 Mayıs'ta siyaset çok basite inmiş, herkes siyasetçi olmuş, herkes yönetici olmuş, Sayın Belediye Başkan'ına sormadım, ama eminim sorsam bana aynı cevabı verecektir. Şimdi sorsam kaç kişi geldi sorunlarla alakalı olarak sizinle görüştü, kaç kişi fikrini söyledi, şunu şöyle yapsak daha iyi olur noktasında fikir beyan etti diye eminim ki kimse gitmemiştir. Ama sokakta, yolda, kahvede, herkese sorsanız eleştiriyor. Hepimiz insanız hepimizin hataları vardır bazen yanlışta yapabiliriz bizler insanız yada bir konu hakkında yanlış bilgi almış olabiliriz ama nihayetinde bu şehirde yaşıyorsak bunun gereğini yerine getirmeliyiz" dedi.

MHP İlçe Başkanı Küçük, "Siyaset bir yere kadar, bundan önce çeşitli siyasi partiler vardı ama şimdi bunlar yok. Şimdi Mecliste 3 parti var, AKP, CHP ve MHP belki yarın onlarda  olamayacak. Belki AKP'de olmayacak, başka siyasi fikirler ortaya çıkacak.

Milliyetçi Hareket Partisi 44 yıllık siyasi geçmişi olan bir parti her zaman Türk Siyasi tarihinde yer alacaktır. Çünkü biz bir fikir, bir ideoloji partisiyiz. Biz dünyanın neresinde bir insan varsa onu sevmeyi ona saygı göstermeyi ona hizmet etmeyi bir görev biliriz. Alparslan Türkeş'in, H.Nihal Atsız'ın bizlere gösterdiği yoldur, misyondur. Bizim kimseye çamur atma kimseyi karalama gibi bir hedefimiz asla olamaz olmamalı, bunlar bir siyasi yarıştır, burada kim daha farklı projeler yaparsa vatandaş onu tercih eder.

Belki yöntem bakımından arkadaşlar eksik yapmış olabilirler. Ama ben, hepsinin art niyetli olmadığını biliyorum. Yapılması gereken Sayın Belediye Başkan'ının düzenleyeceği bir etkinlikte tüm siyasi partilerin de katılacağı bir toplantı yapılıp geniş bir katılımla 19 Mayıs'ta nasıl başarılı oluruz. Bir marka şehir haline nasıl getiririz. İlçede ki göçü nasıl önleriz. Ekonomisi tarıma dayalı bunu nasıl canlandırabiliriz. Buradaki şehircilik anlayışını nasıl oturtabiliriz, en çok sıkıntı yaşadığımız temizlik işleriyle alakalı fikir üretmeliyiz. 19 Mayıs'ta hala doğru düzgün bir su projesi yok. Turizm ile alakalı olarak sahilde neler yapılabilir, bunların ele alınıp konuşulması gerekiyor.

Ben teşkilatım ve partim adına üstümüze düşen görev neyse yapmaya hazırım. Ümitsizlik dün'e ve yarın'a dair, bize bir şey kazandırmaz. Sadece bugünkü direncimizi kırar" diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, mayis’in, sorunlarini, birlikte, çözmeliyiz
Yorumlar
Haber Yazılımı