Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 14:34 Bu haber 4234 kez okundu
 
19 Mayıs Nijer’de Su Kuyusu Açtı
19 Mayıs Kültür Dayanışma Derneği ve 19 Mayıs 1919 Spor Kulübü ile birlikte Nijer’de 806 kişinin faydalanabileceği su kuyusu açtı.
Dünya Haberi
19 Mayıs Nijer’de Su Kuyusu Açtı

Nijer’in Gaya Bölgesinde 620 Nüfuslu Djabalı Keyna Köyünde açmış oldukları su kuyusundan 806 kişi faydalanacak.

 

19 Mayıslı hayırseverlerin yardımıyla Nijer’de yapılan su kuyusu dualar eşliğinde açıldı. Su kuyusunun açılışı sırasında yerlilerin görüntüleri ise duygusal anlar yaşattı.

 

19 Mayıs Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Orta, "Yerel halk suya ulaşmak için her gün kilometrelerce yol gidiyor. Kimi zaman bu yolculuklar çok tehlikeli rotalarda yapılıyor. Suyun bu kadar uzak olması burada yaşayanlar için en büyük zorluklardan birisi. Bu nedenle su kuyuları açmaya karar verdik. İlerleyen dönemde bölgeye yönelik projelerimiz devam edecektir. Dernek üyelerimize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

19 Mayıs 1919 Spor Kulübü Başkanı Salih Yaman, “Tüm dünya Koronavirüs ile mücadele ederken en çok ihtiyaç duyulan su ve sabundur ve bu vesile ile 19 Mayıslı hayırseverler sayesinde temiz suya ulaşabilmiş oldu. Biz Türkiye'de su noktasında sıkıntı çekmiyoruz ama Nijerya'nın birçok bölgesinde temel ihtiyaç maddesi olan suyun temin edilmesinde büyük güçlüklerle karşılaşılıyor. Biz su kuyuları açarak sadece bu insanların su ihtiyacını karşılamıyoruz bununla birlikte temizlik için en büyük ihtiyaçları olan suyu kullanmalarına da vesile oluyoruz. Bu su kuyusunun açılmasına vesile tüm vatandaşlarımızdan Allah Razı olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Adil ATICI
Etiketler: 19, Mayıs, Nijer’de, Su, Kuyusu, Açtı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
19 Mayıs Nijer’de Su Kuyusu Açtı
19 Mayıs Nijer’de Su Kuyusu Açtı
19 Mayıs Nijer’de Su Kuyusu Açtı
19 Mayıs Nijer’de Su Kuyusu Açtı
Yorumlar
Haber Yazılımı