Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 14:14 Bu haber 3352 kez okundu
 
19 MAYIS’TA ASANSÖRLER MMO’YA EMANET
Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ile 19 Mayıs Belediyesi ilçe sınırları içinde yer alan tüm asansörlerin periyodik kontrolleri için ile protokol imzalandı.
Gündem Haberi
19 MAYIS’TA ASANSÖRLER MMO’YA EMANET

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ile Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan arasında imzalanan protokol ile asansörlerin periyodik kontrolleri Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube tarafından yapılacak.

4 Mayıs 2018 tarihli ve 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansörlerin Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümleri gereğince 19 Mayıs Belediyesi ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin güvenli ve işletme yönünden TS EN 81-80, TS EN 81-1, TS EN 81-1+A3 ve TS EN 81-20 standartlarına göre uygun çalışıp çalışmadığının tespiti, tescil ve periyodik kontrolleri için protokol imzalandı. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ve 19 Mayıs Belediyesi vatandaşların can ve mal güvenliği ile asansörlerin işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti için 4 yıllık protokol imzalandı.

Güvenli Kent Güvenli Yaşam İçin Bir Adım Daha

İmzalanan İnsan ve Yük Asansörlerinin Yıllık Periyodik Kontrolleri protokolü ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN “Güvenli Kent Güvenli Yaşam için 19 Mayıs Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde bir adım daha attıklarını, asansörlerin güncel hayatımızda yoğun kullanılan dikey bir ulaşım aracı olduğunu ve olası kazaların önüne geçebilmenin ancak etkin bir denetimle mümkün olacağını” söyledi.

Uzman Ellere Emanet

İlçedeki yeni binaların tamamının asansörlü olduğunu belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Gelişen ve değişen 19 Mayıs ilçemizde artan inşaat yoğunluğu ile birlikte binalarımızda yapılan asansörlerin bakımı ve denetlenmesi işi oldukça önemli bir iş, bunu da yıllık periyodik kontrollerinin uzman ellere emanet ediyoruz” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: 19, MAYIS’TA, ASANSÖRLER, MMO’YA, EMANET,
Yorumlar
Haber Yazılımı