İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 13:12 Bu haber 1474 kez okundu
 
19 MAYIS’TA 29 EKİM COŞKUSU
Şehit Murat Uzun Halı Sahada etkinliklere, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gündem Haberi
19 MAYIS’TA 29 EKİM COŞKUSU

“Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kazandığı bağımsızlık mücadelesinin en önemli zaferi olan Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuşan 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner; “29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, esaret altında verilen destansı mücadelenin galibiyetle taçlanarak, tüm dünyaya ilan edilmiş bağımsız yaşama iradesinin ismi, Türk Milletinin uygar dünyadaki saygın yerinin gurur abidesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasına kadar geçen sürede Türk Ulusunun sergilediği istiklal mücadelesi dünya üzerinde örneğine çok az rastlanabilecek bir kahramanlık destanıdır” dedi.

 

 Program, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve judo gösterileri ile devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gerçekleşen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derece giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ve tören geçişiyle son buldu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, MAYIS’TA, 29, EKİM, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı