Haber Detayı
09 Aralık 2018 - Pazar 13:38 Bu haber 2758 kez okundu
 
19 MAYIS KYK YURDU ÖĞRENCİLERİ İLÇE ESNAFLARIYLA BULUŞTU
19 Mayıs KYK Öğrenci yurdunda devam eden ilçe Müftülüğümüzün Manevi Danışmanlık Hizmetleri, üniversite öğrencileri ile ilçemiz esnaflarını bir araya getirmeye devam ediyor.
Eğitim Haberi
19 MAYIS KYK YURDU ÖĞRENCİLERİ İLÇE ESNAFLARIYLA BULUŞTU

19 Mayıs KYK Erkek öğrenci yurdunda Manevi Danışman olarak görev yapan din görevlisi Nurettin Küçük, yapılan faaliyeti şu şekilde anlattı; “Bildiğiniz gibi ilçemizde Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin açılmasıyla birlikte ülkemizin dört bir köşesinden gençler eğitim görmek üzere buraya geldiler. Bir nevi gurbette olan bu gençler bizlere emanettir. Onlara sahip çıkmak, karşılaştıkları sıkıntıların çözümüne el birliği ile yardımcı olmak her şeyden önce ilçe halkı olarak bizim vazifemizdir.

Öğrencilerimizin kaldığı 19 Mayıs KYK Öğrenci yurdunda ilk defa bu dönem başlayan "Manevi Danışmanlık" görevinin bir gereği olarak öğrencilerimizle ilçe esnafımızı bir araya getirmeye, tanıştırmaya ve abi-kardeş ilişkisi içerisinde hasbihal etmelerini sağlamayı planladık.

Bu amaçla, yurtta kalan öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak ve ilçe halkıyla daha samimi ilişkiler kurabilmelerini sağlamak için esnaflarla görüşmeler yapmaya başladık. İlçemiz esnaflarından Tasarım Mobilya sahibi Kadir Semiz ve KLC İnşaat sahibi Mehmet Kalaycı'nın teklifleri üzerine yurtta kalan bir grup öğrenci kardeşimizi organize ederek, hamsi ziyafeti programı gerçekleştirdik. Gençlerle bir araya gelen Mobilyacı ve İnşaatçı esnaflarımız arasında çok samimi bir muhabbet gerçekleşti. Öğrencilerle birlikte dualar ederek sona eren programın ardından gençler ilçe esnaflarından olan Kadir Semiz ve Mehmet Kalaycı'ya teşekkür ederek çok mutlu olduklarını dile getirdiler” dedi.

19 Mayıs İlçe Müftülüğünün KYK Öğrenci Yurdu Manevi Danışmanlık hizmetleri çerçevesinde yürütülen bu tür faaliyetlerin devam edeceğini ifade eden Manevi Danışman Nurettin Küçük, “İlçemizdeki diğer esnaflarımızın da aynı şekilde gençlerin elinden tutacaklarını ve bu tür faaliyetlere yardımcı olacaklarını ümit ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, MAYIS, KYK, YURDU, ÖĞRENCİLERİ, İLÇE, ESNAFLARIYLA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı