Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 15:41 Bu haber 3369 kez okundu
 
19 MAYIS KAN BAĞIŞINDA BULUNACAK
19 Mayıs İlçesi Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunacak.
Sağlık Haberi
19 MAYIS KAN BAĞIŞINDA BULUNACAK

19 Mayıs Kaymakamlığı İlçe Tarım Orman Müdürlüğü konferans salonunda 19 Mayıs Kaymakamlığı Türk Kızılay’ı 19 Mayıs temsilcisi Bayram İşbilir öncülüğünde daire amirleri muhtarlar ile toplandı düzenlendi.

Türk Kızılay’ı 19 Mayıs İlçe Temsilcisi Bayram İşbilir, “İlçemiz Kan bağışı noktasında her zaman ilk sırada yer aldığını belirterek, Pandemi dolayısıyla kan vermenin yavaşlama eğilimi gösteren bu süreçte tüm kurumlarımız muhtarlarımızdan bir kat fazla destek istiyoruz. Her zaman Kızılay’ın yanında yer almanız bizleri onurlandırıyor”dedi. Bayram İşbilir, “Kan vermenin hayat kurtarmada çok önemli olduğunu ve veren kişilerinde sağlığını olumlu yönde etkilediğini ifade ederek kurumlarımızdan Muhtar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü arkadaşlarımızdan Kızılay'a yardım konusunda duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Türk Kızılay’ı Samsun Kan Bağışı Kazanım uzmanı Müdürü Murat Bozdemir, Türk Kızılay’ının bölgede karşılayamadığı kan ürünleri için hastaneler hasta yakınlarından vatandaşlarımızdan kan bağışı talebinde bulunuyor. 19 Mayıs İlçemizde 27-28 Eylül Pazartesi - Salı günleri saat 10.30 ile 18.30 arası 15 Temmuz Milet meydanı önünde kan bağışı aracımız bulunacak, tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum “şeklinde konuştu.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 19, MAYIS, KAN, BAĞIŞINDA, BULUNACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı